Web Tasarım Firması
BİYOGRAFİALMFRAENGTR

2018


  -  8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yeni albüm habercisi "Kim Korkar" ve Haziran ayında "Değişiyoruz" isimli söz ve müzikleri kendisine ait olan şarkılarını klipleriyle birlikte internet üzerinden sevenleriyle paylaştı. 31 Mart tarihinde gerçekleşen, MSG 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı sonucunda Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği'ne başkan seçildi.  

2016


 -  2016 yılının ilk yarısında Kürşat Başar'ın Kaldığımız Yerden albümünde Susma (Bouree), Erol Evgin'in Altın Düetler albümünde "Aldım Başımı Gidiyorum" ve aynı yılın 2. yarısında Zülfü Livaneli'nin Livaneli 50.Yıl "Bir Kuşaktan Bir Kuşağa" albümünde "Merhaba" adlı şarkıları seslendirdi. 2016 Rio Olimpiyatlarında ülkemizi temsil eden A Milli Kadın Basketbol Takımı ile sözleri kendisine ait olan "Haydi Kızlar" şarkısını seslendirdi ve kliplendirdi. Kardeş Türküler ile yurt içi ve yurt dışı olmak üzere 8 farklı şehirde toplam 10 konserde konuk sanatçı olarak yer aldı.

2015


-  Geride bıraktığı her beş yıl için hazırladığı hatıra albümlerine 20. sanat yılı anısına, dinlemeyi ve söylemeyi çok sevdiği Türk Sanat Müziği ve Türkü formunda eserlerden oluşan yeni bir albüm ekledi ve 25 Kasım 2015 tarihinde 4. Hatıra albümü olan “Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun” dinleyicisiyle buluştu. Bundan önceki hatıra albümlerinde eski şarkıları ve türküleri  çağımıza taşıyan yepyeni düzenlemeleri tercih eden Erçetin bu kez Türk Sanat Müziği şarkılarını, anılarına ve  aslına sadık kalan düzenlemeler üzerine yorumladı.

 

2013


 - Candan Erçetin’in 7. albümü "Milyonlarca Kuştuk…"  3 Haziran 2013 Pazartesi günü raflardaki yerini aldı. 15 şarkının yer aldığı albümde söz ve müziği Candan Erçetin´e ait olan ve albüme adını veren "Milyonlarca Kuştuk..." şarkısı, konusunu Zümrüd-ü Anka efsanesinden alıyor. Şarkının sözlerinde, efsaneye göre Kaf Dağı’nda yaşayan ilahi Zümrüd-ü Anka kuşuna ulaşmak için yola çıkan ancak dünyevi engellere takılıp 7 vadiyi aşamadan yarı yolda kalan milyonlarca kuş; günümüzde insan ruhunun hırs, açgözlülük, kıskançlık gibi dünyevi tuzaklara düşüp yolunu kaybedişine benzetiliyor. 5 şarkının sözlerine, 6 şarkının ise söz ve müziğine imza atan Erçetin’in "Milyonlarca Kuştuk..." albümünün 2011 yılının yaz aylarında başlayan ve 8 ay süren üretim çalışmalarını 12 aylık bir stüdyo yapım süreci izledi. Tüm düzenlemelere yine Alper Erinç imza atarken, Aylin Atalay ve Sinan bu albümde de sözleriyle Erçetin´e ilham verdiler.

2011


- Candan Erçetin'in profesyonel müzik yaşamının 15. Yılına özel hazırladığı "Aranjman 2011" adlı albümü 7 Temmuz'da dinleyicisiyle buluştu. Önce Fransızca sözleriyle tanınıp sevilen ardından da Türkçe'ye uyarlanarak dillere dolanan 14 şarkının yer aldığı "Aranjman 2011" albümünde Candan Erçetin, şarkıları yarı Fransızca yarı Türkçe sözlerle yorumladı.

2010


- Yoğun albüm çalışmaları ile birlikte Kaptan Feza filminin uygulayıcı yapımcılığını ve müzik direktörlüğünü üstlendi. Kaptan Feza Ocak 2010’da gösterime girdi.
-Haziran'da ailesi ve dostlarından oluşan gönüllü oyuncu kadrosu ile Haydarpaşa Garı ve Restoran'ında geçen yönetmenliğini Bozkurt Bayer ve Cihangir Ateşağaoğlu'nun üstlendiği Kırık Kalpler Durağında klibi izleyicilerle buluştu.
- Temmuz ve Ağustos'ta Avea Açıkhava Konserleri kapsamında 3 tanesi Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda olmak üzere toplam 7 şehirde 9 konser verdi.

2009


- Hasan Ali Toptaş’ın romanından uyarlanan Gölgesizler isimli filmin müziklerini hazırlayan Erçetin aynı zamanda filmin yürütücü yapımcılığını da üstlenmiştir.
- Aralık’da 16 şarkıdan oluşan son albümü "
Kırık Kalpler Durağında"yı çıkaran Candan Erçetin, bu albümden ilk olarak Kaptan Feza filminin şarkısı olan "Kader"e film görüntülerinden bir klip çekti.

- Candan Erçetin, 2009 yılı itibariyle Galatasaray Üniversitesi’nde ders vermektedir.

2007


- Mart, Haziran 2008 tarihleri arasında TRT 1’de 50 bölüm canlı olarak yayınlanan Candan Erçetin’le Beraber ve Solo Şarkılar isimli müzik/performans programını hazırlayıp sundu.

2005


- Yılın ilk yarısında "Yıldızların Altında" isimli eski Türk filmlerini konu alan müzikli oyunda başrolleri Beyazıt Öztürk, Rasim Öztekin, Ragıp Savaş, Nurhan Damcıoğlu ve Orhan Aydın ile paylaştı.

- Temmuz ayında Remix'5 isimli MELEK albümdeki 6 parçanın 9 yeni remiks versiyonunu ve "Les Choristes" filminden "Vois Sur Ton Chemin"in Türkçe vesiyonu "Sevdim Anladım"ı içeren remiks albümü çıktı.

- Yine aynı yılın Aralık ayında ise, profesyonel müzik hayatının 10. yılında, Türkiye ve Yunanistan'da yıllardır söylenmekte olan ortak melodileri iki dilde de seslendirdiği "Aman Doktor" albümünü hazırladı.

2004


- Haziran'da MELEK albümü dinleyicisiyle buluştu.

2003


- Ocak'ta Fransız chansonlarını yeni düzenlemelerle yorumladığı "Candan chante hier pour aujourd'hui" albümü piyasaya çıktı.

- Yine NEDEN albümünden şarkıların remixlerinin yanı sıra Bosna-Hersek, Avusturya, Türkiye ortak yapımı Gori Vatra adlı filmin müziği olan "Yazık Oldu" adlı şarkının da yer aldığı "Remix" albümü piyasaya çıktı.

2002


- Mayıs'da "Neden" adlı 4. albümü satışa sunuldu. Çoğunluğu kendi söz ve bestelerinden oluşan albümde 12 şarkı yer alıyor.

2001


- Temmuz'da, 2.500 adetlik sınırlı sayıda üretilen ve orijinal imzası bulunan "UNUT SEVME" remix albüm çalışması satışa sunuldu.

- Mayıs-Ekim tarihleri arasında, Doğu illerini de kapsayan 20 konserlik Anadolu turnesini gerçekleştirerek 62.000 dinleyiciyle buluştu.

- NTV'de Kasım ayında başlayan 13 bölümlük "Günlük Hayat" adlı canlı televizyon programının yapımını ve sunuculuğunu üstlendi.

2000


- Ocak'da "ELBETTE" adlı 3. albümü çıktı. Albüm, 2000 yılının satış listelerinde bir numaraya yerleşti.

- Mayıs-Ekim tarihleri arasında 8 konserlik yaz turnesini gerçekleştirdi.

1999


- Mayıs'ta Bremen die Glocke konser salonunda, Haziran'da Frankfurt'ta ve Fas'ta solo konserler verdi.

- Ekim'de Paris Olympia' da depremzedeler yararına gerçekleştirilen karma konsere şarkılarıyla katıldı ve programın sunuculuğunu üstlendi.

1998


- Haziran'da Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası eşliğinde II.Boğaziçi Festivali'nin açılışını gerçekleştirdi.

- Ağustos'ta "Oyalama Artık" adlı 2. remix albüm çalışması yayınlandı.

- Ekim'de "Her Aşk Bitermiş" adlı parçanın klibi, Fransız MCM müzik kanalının düzenlediği "Nuit Du Clip"II. Akdeniz Video Müzik Ödülleri'nde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görüldü.

1997


- "Çapkın" adlı ikinci solo albümünü çıkardı. Bu albümde kendi bestelerine de ağırlık veren sanatçı, albümde yer alan "Yalan" parçasıyla Kasım ayında İstanbul FM'in "En Çok İstek Alan Şarkı" ödülünü aldı.

- Sonbaharında Hollandalı bir World Music organizatörünün teklifi ile, biri Utrecht Tivoli'de diğeri Amsterdam Paradiso Konser Salonu'nda olmak üzere iki konser verdi.

1996


- Temmuz ayında "SEVDİM SEVİLMEDİM" adlı, Türkiye'de yayınlanan ilk remix albüm çalışması ile büyük başarı kazandı.

- Yazında sanatçı, iki halk konseri ve Yapı Kredi Bankası Gençlik Festivali çerçevesinde Rumeli Hisarı'nda konser verdi.

1995


- Numberone TV'de haftada beş gün yayınlanan, 65 bölümden oluşan "Randevu" adlı sohbet programını sundu.

- Ağustos'unda Trakya ve Makedon ezgilerinden oluşan "Hazırım" adlı ilk solo albümünü çıkardı. Albüm, aynı yıl Alem FM'in "yılın en iyi satan pop albümleri" listesinde yer alarak ödül kazandı.

1994


- Kanal D'de 17 hafta süren "Kol Düğmeleri" adlı magazin programının sunuculuğunu yaptı.

1991


- İstanbul Belediye Konservatuarı Şan Bölümü'nü bitirdi.

1986


- Norveç Oslo'da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda Klips ve Onlar grubunun bir üyesi olarak ülkemizi temsil etti.