Web Tasarım Firması
BİLGİ NOTU
"Öyle bir yağsın ki yağmur gözyaşlarım görülmesin, kimsesizliğim bile
yağmurlardır zannedilsin, öyle bir yağsın ki yağmur bu acıyı unuttursun
alsın beni de kollarında uyutsun"

Candan Erçetin
Milyonlarca Kuştuk.." albümü "Yağmur" şarkısından
 
Candan Erçetin'den
"Milyonlarca Kuştuk..."


Candan Erçetin'in "Milyonlarca Kuştuk..." isimli 7.Albümünde 15 şarkı yer alıyor.

Bir Zümrüd-ü Anka Efsanesi
Söz ve müziği Candan Erçetin'e ait olan ve albüme adını veren "Milyonlarca Kuştuk..." şarkısı, konusunu Zümrüd-ü Anka efsanesinden alıyor.Şarkının sözlerinde, efsaneye göre Kaf Dağı'nda yaşayan ilahi Zümrüd-ü Anka kuşuna ulaşmak için yola çıkan ancak dünyevi engellere takılıp 7 vadiyi aşamadan yarı yolda kalan milyonlarca kuş; günümüzde insan ruhunun hırs, açgözlülük, kıskançlık gibi dünyevi tuzaklara düşüp yolunu kaybedişine benzetiliyor.

Yalnızlık
Geçtiğimiz hafta içinde radyolarda paylaşılan ilk şarkı, son günlerdeki ruh halini daha iyi yansıttığı gerekçesiyle Erçetin'in özel tercihi olan "Yalnızlık" oldu. Söz ve müziği Erçetin'e ait olan şarkı retro düzenlemesiyle de dikkat çekiyor.

Nazım Hikmet'ten
Ünlü şair Nazım Hikmet Ran'ın "Bence Şimdi Sen de Herkes Gibisin" şiirini kendi müziğiyle yorumlayan Candan Erçetin şarkıya, 5 beyitten oluşan sözlerini kendi yazdığı, Türk Müziğinin yaygın kullanımlarından biri olan doğaçlama bir "Gazel" ile giriş yapıyor. Türk Müziğinde sesle taksim olarak da bilinen Gazel'e albümünde yer verme nedenini geçmişten kalan mirasla bugünün müziği arasında bir bağ kurma arzusu olarak açıklıyor. Albümün, Nazım Hikmet'in ölümünün 50. yıldönümü olan 3 Haziran'da dinleyicisi ile buluşuyor olması ise sadece çok güzel bir tesadüf.

Bu Kez Balkanların Kuzey Doğusu
Her albümünde Balkan ezgilerine mutlaka yer veren Erçetin, bu kez atalarının geldiği coğrafyanın kuzeydoğusuna uzanarak Romanaya'dan 2 şarkıyı kendi yazdığı sözlerle yorumladı; Dalga ve Yak Gemileri...

Uzun yolda tanıdık isimler
5 şarkının sözlerine, 6 şarkının ise söz müziğine imza atan Erçetin'in "Milyonlarca Kuştuk..." albümünün 2011 yılının yaz aylarında başlayan ve 8 ay süren üretim çalışmalarını 12 aylık bir stüdyo yapım süreci izledi. Tüm düzenlemelere yine Alper Dinç imza atarken, Aylin Atalay ve Sinan bu albümde de sözleriyle Erçetin'e ilham verdiler.

Yeniler ve Eskiler
Albümün 3 duygusal baladını ise "Sensizlik" şarkısının bestecisi Nuri Irmak'ın Erçetin'in sözleriyle buluşan şarkısı "Yağmur", sözlerinin bir bölümü ve bestesi Doğan Duru'ya ait olan "Aşk" ile sözleri Sinan'a müziği ise Erçetin, Erinç ve Irmak'a ait olan "Sen" oluşturuyor.

"Yaralı Gönlüm" yepyeni düzenlemesiyle, bestesi dünyada "Misirliou" olarak bilinen ancak 50'li yıllarda Suat Sayın'ın sözleri ve Zeki Müren'in sesiyle sevilen şarkıyı günümüze taşıyor.1930'larda Ella Fitzgerald'ın yorumladığı "Bie Mir Bist Du Shein" şarkısı ise sözlerini Candan Erçetin'in yazdığı "Eğlen Neşelen" adıyla ilk kez türkçe yorumlanıyor.

Candan Erçetin'den Dinleyicilerine
"Korkarım bu albüm CD kaydıyla buluştuğumuz son albüm olacak. Değişen dünya, değişen Türkiye, değişen teknoloji böyle ön görüyor, bize de değişimlere ayak uydurmak kalıyor. Ben, her şeye rağmen şarkılar söylemekten, ağlamaktan, gülmekten kısacası yaşamaktan vazgeçmeyeceğim çünkü sizlerle birlikte şarkı söylemek ruhuma güç veriyor, var olduğumu hissettiriyor, yalnızlığımı hafifletiyor."

Resmi İnternet Siteleri : www.candanercetin.com.tr - www.dunyamuzik.com.tr
Sosyal Medya : www.facebook.com/ercetincandan - www.twitter.com/ercetincandan